🌞 LETNÁ AKCIA 🌞 -20% na vybrané produkty so zľavovým kódom LETO20.
Platí od 12.6. do 23.6.2024.
Worldwide

Machové steny

BEZÚDRŽBOVÉ MACHOVÉ STENY

Patríte k milovníkom prírody a radi by ste kúsok z nej mali aj u seba doma či v kancelárii? Odrádza Vás však starostlivosť o živé rastliny? V tom prípade máme pre vás skvelé riešenie – bezúdržbové machové steny

Machové steny zo stabilizovaného machu a rastlín sú najnovším trendom v interiérovom dizajne. Pútajú na seba pozornosť prirodzenou a žiarivo zelenou farbou. Pohľad na zelenú machovú stenu odbúrava stres, pôsobí príjemne a upokojujúco. Aj preto je machová stena vyhľadávaným dizajnovým doplnkom pre domácnosti, kancelárie, hotelové priestory, obchodné prevádzky či medicínske centrá. Zazelenať dokážeme steny, stropy, nosné stĺpy, informačné pulty, recepcie…Možnosti využitia machu sú nekonečné. 

Machová stena s rastlinami - Interway
Machová stena na mieru - ŠÚKL - Bratislava

Machové steny z našej dielne sú zhotovené zo stabilizovaného machu a rastlín. Stabilizácia je proces, v rámci ktorého sa zozbieraný a očistený živý mach ponorí do stabilizačného roztoku zloženého zo soli a glycerínu. Ide o celkom bezpečný a zdraviu neškodný proces, ktorý zbaví mach hmyzu, zastaví jeho rast, zabráni vzniku plesní a usádzaniu prachu. Zároveň si zachová prirodzenú vlhkosť, a tak nevyžaduje už ďalšiu starostlivosť. Vďaka stabilizácii si krásu machovej steny, môžete užívať mnoho rokov. 

ZELENÉ STENY Z UMELÝCH RASTLÍN

Ak máte interiér, ktorý nespĺňa podmienky pre inštaláciu machovej steny – napr. je vystavený intenzívnemu slnečnému žiareniu, má nízku vlhkosť vzduchu, zvýšenú prašnosť, prípadne je potrebné priestor pravidelne dezinfikovať – potom sú zelené steny z umelých rastlín najlepším riešením

Aké sú benefity zelenej steny z umelých rastlín

  • nevyžaduje žiadnu starostlivosť, stačí ju z času na čas oprášiť
  • umelé rastliny sú veľmi odolné voči mechanickému poškodeniu
  • nemusia sa polievať ani hnojiť a ošetrovať – šetria Vaše peniaze
  • sú na nerozoznanie od živých zelených stien
  • možnosť inštalácie aj do exteriérov

 

Veselý Očná Klinika - Zelený stĺp z umelých rastlín - Žilina

AKÉ VÝHODY MAJÚ BEZÚDRŽBOVÉ MACHOVÉ STENY?

organic

Sú 100% prírodné

forbidden

Nevyžadujú žiadnu starostlivosť– polievanie, strihanie

clean air

Čistia a zvlhčujú vzduch

hypoallergenic

Hypoalergénne - vhodné aj pre alergikov

Machové hodiny - tichý hodinový strojček Quartz

Majú akustické vlastnosti – tlmia zvuk

hourglass

Majú dlhú životnosť

DO AKÝCH PRIESTOROV SÚ MACHOVÉ STENY VHODNÉ?

Steny interiérov bez priameho dopadu slnečného žiarenia – vstupné haly, chodby, kancelárieobchodné priestory, hotely,  domácnosti

Kúpeľne, toalety – bez priameho priameho kontaktu s vodou

Priestory s minimálnou vlhkosťou 40%  – pri nižšej môže schnúť a stvrdnúť

 

Všade tam, kde túžite mať zeleň, ale živým rastlinám sa nedarí

NAVRHNEME A VYROBÍME VÁM MACHOVÚ STENU NA MIERU

Páči sa Vám predstava, že by ste takúto originálnu machovú stenu mali doma či vo firme? Premeníme Váš sen na skutočnosť! V spolupráci s našou dizajnérkou navrhneme,  vyrobíme a nainštalujeme jedinečnú machovú stenu podľa Vašich želaní. Realizujeme machové steny z rôznych druhov machu, v rôznych farebných prevedeniach – severský lišajník, kopcovitý mach, lesný mach, sibírsky mach. V prípade záujmu ich vieme skombinovať s rozličnými typmi stabilizovaných rastlín, s drevom, šiškami. Pre firemných zákazníkov ponúkame tiež možnosť osadenia vlastného loga aj s podsvietením. 

Dajte svojmu interiéru zelenú! Napíšte nám prostredníctvom formulára, ako si svoju machovú stenu predstavujete a my Vám obratom vypracujeme cenovú ponuku na mieru.

Pošlite nám svoju predstavu o machovej stene a my sa Vám ozveme

Tu vložte logo v krivkách:
(ZIP, PSD, PDF - max 1 súbor)
Tu vložte foto interiéru, kde chcete machovú dekoráciu:
(ZIP, JPG, JPEG, PNG,PDF - max 3 súbory)

Často kladené otázky

Všetky machy a rastliny, ktoré používame pri výrobe machových dekorácií sú čisto prírodné a upravené špeciálnym šetrným a zdraviu neškodným procesom - stabilizáciou. Stabilizácia zastavuje rast machu a rastlín, zabraňuje tvorbe plesní a usádzaniu prachu. Stabilizovaný mach a rastliny si zachovajú svoje prirodzené vlastnosti a krásny svieži vzhľad aj po rokoch.

Najväčšou výhodou výrobkov zo stabilizovaného machu  a rastlín je, že nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť a nie sú náročné na svetelné podmienky. Preto sú vhodné aj do tmavších miestností s nedostatkom denného svetla ako je kúpeľňa, toaleta, predsiene, chodby a pod. Rastliny a machy sú stabilizované špeciálnym roztokom na báze solí, preto sa nesmú polievať, kropiť vodou ani zvlhčovať rozprašovačom. Ak sa na povrchu objaví prach, stačí ho jemne zotrieť antistatickou prachovkou.

Výrobca stabilizovaných machov uvádza trvanlivosť 7-10 rokov. Ak ich však budete správne skladovať, môžete sa z ich krásy tešiť oveľa dlhšie. Najideálnejším prostredím pre machové obrazy a machové steny je interiér s teplotou 10-25°C a vlhkosťou 40-60%. Dôležité je taktiež neumiestňovať machové dekorácie na priame slnečné svetlo, do blízkosti vykurovacích telies a iných zdrojov vysokej teploty, ktoré by mohli zapríčiniť vysušenie alebo vyblednutie machu a rastlín .  

Pri obdržaní machového obrazu či inštalácii novej machovej steny môžete cítiť špecifickú prírodnú vôňu, ktorá v priebehu cca 3-4 týždňov úplne vyprchá. Je to dôsledok konzervačného procesu. Pre niektorých ľudí môže byť tento zápach mierne nepríjemný, je však prirodzený, úplne bezpečný a zdraviu neškodný.

Doba výroby a dodania machovej steny je individuálna. Závisí od veľkosti machovej steny, dizajnu celkovej náročnosti na výrobu a inštaláciu. Dátum zhotovenia a dodania komunikujeme s klientom vždy v dostatočnom predstihu.  

Nie. Podklady pre machovú stenu vyrábame v našej dielni. Základom je HDF alebo OSB doska, na ktorú nalepíme stabilizovaný mach, prípadne rastliny. Takto pripravený podklad nainštalujeme priamo vo Vašom interiéri. Vďaka tomu je inštalácia machovej steny rýchla a bez zbytočného neporiadku.